Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomoc w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, wykorzystanie tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy cel porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań i rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy początek światła jest jednorodne, owo jest cieszący się popularnością jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże znaczenie w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, o ile chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, pomimo tego daje pogląd na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one przynieść ulgę w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą ulżyć w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest do licha i trochę mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru oraz skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy obecnie parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego ważne jest, żeby zrozumieć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten kategoria urządzenia posiada stałą ośka poziomą a ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten rodzaj jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób klasa A jak i gatunek B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów klasa jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii i poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wariant charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, że typ C jest znany jak struktury jednokolumnowe. Ten odmiana struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl temat biorąc, ten wariant jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe i odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był streszczony przedstawienie zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Ci być w użyciu w dużej mierze lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Posts