Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest prawa ręka w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, wykorzystanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim z racji pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy zamysł omówić o niektórych wspólnych zastosowań zaś rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy geneza światła jest jednorodne, to jest znany jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże istotność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, o ile chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, ale daje pojęcie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mrowie mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji a jej zastosowań. Dlatego grunt jest, tak aby zrozumieć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten model urządzenia posiada stałą ośka poziomą i ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten klasa jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż również model A jak oraz rodzaj B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten kategoria jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten model charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, że typ C jest atrakcyjny w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten wersja struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl myśl biorąc, ten wersja jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej oraz innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe natomiast połysk osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był skrótowy deskrypcja zastosowań zaś typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów materiał pomoże Ci trwać znacznie lepsze pojęcie tych jednostek.

Related Posts