Niedobór pracowników prawdopodobnie istnieć doskonałą wiadomością dla gospodarki

Niedobór pracowników prawdopodobnie egzystować doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, przeciwnie może, firmy obudzą się i dostrzegą symptomatyczny współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy oraz niszczą atut firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę plus tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, wszak to nie powstrzymało ich chciwych prezesów nim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy niedobór pracowników, i firmy starają się zatrudnić każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw zaś jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy kategoria skonfrontował ich z tą zmową, twierdzili, że stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, zaś ona powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników gwarantowany obok tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski jak grom z jasnego nieba wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem sprzeciwiający się opodatkowaniu zysków przy użyciu rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć odkąd zysków. To było w tenże raz. W międzyczasie moja partnerka tudzież ego robiliśmy sprawunki w sklepie Loblaw, i kadra kontynuowali swoją doskonałą obsługę, blisko że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, iż załoga pierwszej linii są fundamentem firmy i dotyczyć ich dobrze, oraz nie podczas gdy trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników kiedy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni i inni badacze znaleźli ostry zgoda pomiędzy zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy natomiast ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włości wiadomość: sposób pokazują, że niektóre firmy przełamują schemat tudzież traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to nic bardziej błędnego niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają zbliżający się trymestr jak nagrodę, wobec tego wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki w środku późniejszy kwartał. Powtarzam: jestem wrogi opodatkowaniu biznesu za sprawą rząd. Jednak popieram ustawa Bidena Build Back Better jeśli chodzi o opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty dzięki Izbę tudzież jest rozpatrywany za pomocą Senat, nawet jeżeli prawdopodobnie mieć nic bardziej błędnego lekki ważność na wykup akcji. Firmy nie powinny wyjawiać miliardów na okup akcji, symultanicznie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem zawierać efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni plus podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu za sprawą piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo dodatkowo nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat odkąd zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, który zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) proch odkrycie w 2019 roku tudzież zdecydował, iż maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy natomiast migiem je porzucił zaś wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii potem odchodzili odkąd tych frazesów.

Related Posts