Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie a zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje moc kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna produkcja odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu awantura w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze środowisko zaś śledzić docenić ważność człowieka i jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są przez cały czas w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów oraz zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto przypadkiem http://www.zuchowicz.eu wymienić różne niezrównoważone oraz kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili od momentu jakiegoś czasu, od momentu lat 50. ubiegłego wieku, zaś postawny się tanie oraz przyjazne w celu środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od opakowań po budownictwo, tudzież jest szczególnie znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, oraz również umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem w celu przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – prawdopodobnie być po raz drugi wykorzystana czy też poddana recyklingowi w relacje od chwili potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś brak elastyczności – rzemiosło aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, żeby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki od czasu zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą istnieć zaprojektowane tak, by utrzymywać się http://www.kacperek.eu potrzebny rozmiar, moc natomiast jedność w celu wielu zastosowań przemysłowych natomiast budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo z faktu, iż moc papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, przez wzgląd bardzo wydajnej tudzież pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są specjalnie zabezpieczone poprzednio przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz moc strukturalną, które spełniają wymagania a pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują chwilowo szerokie http://www.wyroba.eu używanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze natomiast rozrywkowe, domy, schroniska, i nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od momentu lat 50-tych XX wieku, głównie do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są dodatkowo tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów tudzież podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na możliwość ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypadkiem umożliwić budowę tanich tudzież zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie zaspokoić światowe potrzeba posiadania na tanie budowlanka mieszkaniowe tudzież konstrukcje.

Related Posts