Ważne rzeczy do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym tudzież jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale przed spakujesz swoje torby zaś pudełka tudzież załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zdziałać obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest jak bieganie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pomocą mieszkanie spośród właścicielem czy też agentem wynajmu tudzież ustalić, czy są jakieś problemy, które wymagają naprawy przed wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu oraz gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku natomiast inne obszary u dołu kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman izba ma otwierane otwór okienny całkiem duże, tak aby wolno było za pomocą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi zaś okna
Upewnij się, że wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się oraz iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, iżby upewnić się, iż otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to i dobra okazja, ażeby sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet i pod spodem i dookoła każdego zlewu, aby upewnić się, iż figa nie jest wilgotne lub nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się akuratnie oraz że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę zaś zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, iżby orzec napór wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, bądź dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, bądź podobnie twoja jednostka ma http://www.herbut.eu własny własny. (To przypadkiem wpłynąć na forma prysznica, jaki będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, architektura klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana zaś dostępna nic bardziej błędnego dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radiostacja czy też zegar, żeby wypróbować gniazdka.
Wyłącz zaś włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts