Wskazówki, podczas gdy zapobiegać kradzieży tożsamości

Jest to gatunek przestępstwa, w którym ludzie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe i obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To prawdopodobnie wywołać poważne tarapaty gwoli Ciebie i gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, skoro 7+ milionów ludzi w Wuj Sam padło ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo być może narazić Cię na perypetia finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione poniżej gwoli lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, iżby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy również w największym stopniu zaufanych zaś wiarygodnych informacji, iżby zapobiec kradzieży tożsamości tu chcący w tym blogu.
Zapobiegać zanim kradzieżą tożsamości
Aby powstrzymać kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które powinno się rozważyć, iżby udaremniać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty blisko sobie za pomocą skończony czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, jak wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków a sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, o ile są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową oraz inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, ponieważ dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny streszczenie bankowy zaś fakturę, żeby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego gwoli domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy liczebność bezpieczeństwa dla poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła w celu swoich kont i używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie tudzież jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się dosadnie spośród dostawcą usług tudzież zamroź swoją kartę kredytową.
Warto korzystać spośród niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków oraz innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozkruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy resztki tudzież mnóstwo innych rzeczy. Mogą one dodatkowo niszczyć płyty CD zaś DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na unieważnienie informacji z nośników zaś rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą znajdować się one znów złożone. Te maszyny można bez trudności kupować w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od czasu drzwi aż do drzwi i dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie kiedy twoje bio na profilach publicznych natomiast rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą dojrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe oraz inne. Nierozpoznane linki owo spam, zasoby ludzkie używają tego, by utrzymywać się admitancja aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, gdyby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts