Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z w lot czasu, nastąpił stały przyspieszenie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa a nawigacji. W związku z tym, styl ów spowodował postępy wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został w pierwszej chwili określony. Trzecia prokreacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości wiele z jego wskaźników jest w dużym stopniu lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny natomiast niewykwalifikowany rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania zaś intensyfikacja częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności natomiast redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą dodać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania oraz rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego także smykałka pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik skończony spośród węglika krzemu. Dzieje się no dlatego, że materiał ten ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest to imponujący alternatywa do zastosowań, w których występuje wysoka częstość zaś temperatura.

Chodzi o to, iż towar ten przypuszczalnie słabnąć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżenie wagi tudzież rozmiaru o nad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu przypuszczalnie przynieść ulgę posiadać pomocny ważność na konfigurację sieci natomiast przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi coś koło tego 96%. Jeśli jednakże zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmożenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wspomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą przynieść ulgę w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie rozgłos urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są o wiele jaśniejsze tudzież przypuszczalnie słabnąć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 manto http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ów wersja oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne tudzież światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one pomóc w zmniejszeniu syf oraz kosztów.

Related Posts