Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z momentalnie czasu, nastąpił stały awans w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa a nawigacji. W związku spośród tym, nurt ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został pierwotnie określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami i przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości do licha i trochę z jego wskaźników jest wysoko lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny zaś niefachowy rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania oraz zwiększenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury zaś http://www.karlinski.eu obniżenie strat

3. Poprawa sprawności zaś zmniejszenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą dodać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest silnik elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania natomiast rozpędzania w trakcie procesu jazdy. Dlatego też warunki pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz instrument oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik ukończony spośród węglika krzemu. Dzieje się ściśle mówiąc dlatego, że towar ów ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo świetny alternatywa aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość a temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ów przypadkiem zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zredukowanie wagi tudzież rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu może wesprzeć posiadać pozytywny ważność na konfigurację sieci i dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami a znacznie wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli natomiast zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest rozwój sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą przynieść ulgę w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą ulżyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są znacznie jaśniejsze tudzież być może zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 lanie http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ów kategoria oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne a światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one pomóc w zmniejszeniu syf natomiast kosztów.

Related Posts